BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Juk tai twilight omg jizz in ma pants

Visai neseniai man į rankas pakliuvo knyga „Twilight” (arba „Saulėlydis”, čia kaip jum labiau patinka). Prieš tai buvau skaitęs keletą istorijų apie iš proto einančias, išlepusias, bukaprotes knygos/filmo gerbėjas ir jų psichopatiškus pasirodymus ( pvz.: kaip viena trylikametė iškabino akis klasiokui po to, kai jis pasakė, kad knyga šūdina ). Be to tokie video irgi nelabai prisideda prie gero įvaizdžio kūrimo: http://www.youtube.com/watch?v=tm-JEeiMHXY

Tad pirmi mano žodžiai laikant knygą buvo: o ne… Bet vis tik nusprendžiau duoti jai šansą. Į filmą apskritai nekreipsiu dėmesiu, kad išvengčiau dvi valandas trunkančios „brain dead” stadijos. Tiesiog negaliu rimtai žiūrėti į filmą, kuris tiek dėmesio skiria baltai uždažytiems vyriškiems speneliams, plaukų želėje išplautiems plaukams ir idiotiškai, paaugliškai „romantikai”.

Tad pradedam:
Pirmas dalykas, kuris patraukia akį, be abejo - viršelis. Gražus, bet neturintis nieko bendra su knygos turiniu. Bet gražus, tad atleisim šį kartą.
Verčiam kitą pusę ir žiūrim ką turim. O turim ne ką. Kaip mane užknisa, kad šiais laikais užėjo tokia visiškai idiotiška mada - nerašyti aprašymų. Iš kur man žinoti apie ką knyga? Turiu tokią teoriją, kad leidėjai vengia dėti aprašymus tam, kad prastumtų niekam neįdomų šlamštą. Uždėk gražų paveikslėlį ant viršelio, fotožopintą autoriaus nuotrauką ir keletą citatų, iš niekam nežinomų „kritikų” ( nenustebčiau jei tai būtų autoriaus brolių, sesių ar pusbrolių žodžiai ) apžvalgų ir tikėkimės, kad skaitytojas užkibs. Ir kimba, oi kaip kimba.

„Saulėlydis” ne išimtis. Vienintelis dalykas, kuris tiesiogiai siejasi su knygos turiniu tai keturi, keturi menki sakiniai, pacituoti kažkur iš knygos vidurio, kurie turėtų sudaryti pirmą įspūdį apie ką knyga:
„Dėl trijų dalykų buvau visiškai tikra.
Pirma, Edvardas vampyras.”
Okey, apie vampyrus su stereotipiškais vardais.
„Antra, kažkuri jo dalis - nežinojau, kokia stipri ji gali būti - trokšta mano kraujo.”
Duh hur hur. Knyga apie vampyrus ir jie geria kraują? Oho kaip netikėta ir nelaukta!
„Ir trečia, aš besąlygiškai ir neatšaukiamai jį įsimylėjau.”
IR TIE VAMPYRAI VILIOJA MOTERIS? Toks kiekis originalumo mane tiesiog žudo!

Na gerai, žiūrim ką sužinojom apie knygą: Apie vampyrus/vampyrą. Duh jie duh hur hur geria kraują ir vilioja kitus. Bet vampyrų mitologiją suknisti ne toks jau ir lengvas darbas, tad vilčių vis dar turiu.
Pirmas blogos knygos įspėjimas:

Įspėjimas #1: jokio aprašymo, tik visiškai nieko nepasakanti ir neatskleidžianti citata.

Toliau eina galas žino kieno žodžiai, kurie teigia, kad knyga „užkabina”.
Įspėjimas #2: neaiškios kilmės žodžiai, beviltiškai bandantys tave įtikinti, kad knyga - gera.

Įspėjimas #3: būrys iš konteksto ištrauktų sakinių. Prie jų neparašyti kritikų vardai. „Teen People ištrinkta į „KARŠTĄJĮ SĄRAŠĄ”". Oh yeah, dėkui, man tai daug ką sako.

Įspėjimas #4: bandymas pagražinti autorę pasitelkiant milijoną kartų naudotą myspace lašinių slėpimo techniką.

Beje, man labai juokingi pasirodė tie žodžiai knygos pradžioje: „ Šioje knygoje vaizduojami veikėjai ir įvykiai yra išgalvoti. Bet koks panašumas su realiais gyvais ar mirusiais asmenimis yra atsitiktinis ir nebuvo autorės numatytas.”.
Taip, nes juk pas kiekvieną mokykloje yra grupė baltaspenių, sumenkintų vegetariškų vampyrų.
Ir kitas dalykas. Vegetarai vampyrai? Tikrai?

Žygiuojam prie veikėjų:

Pagrindinė vaikėja, kuri tuo pačiu yra ir pasakotoja - El… Ela? Izabela. Tai įkyri septyniolikmetė turinti trisdešimt penkerių metų moters patirtį ir loginį mąstymą. Jos tėvai išsiskyrė ir dėl kažkokios, tik jai suvokiamos priežasties nusprendžia atsiskirti nuo motinos ir važiuoti kankintis būnant su tėvu ( kuris visoje knygoje geriausias ir realiausias veikėjas ). Bla bla jai nepatinka lietus bla bla, ji nekenčia to miestelio bla bla. Jos tėvas, būdamas rūpestingas ir atsidavęs, parūpina šiai suknistą AUTOMOBILĮ. Patikslinsiu: VEIKIANTĮ AUTOMOBILĮ. O šitos išlepusios sūčkos reakcija:
- Pigu tai kiek? Oho. Nemokamai. Dėkui…
Atimčiau automobilį. Ir batus. Tegul vaikšto basa.
Kitas Belos, Izabelos bruožas - pusiausvyros nebuvimas. Mergaitė taip ir neišmoko vaikščioti ir suvokti, maždaug kaip veikia toks dalykas kaip gravitacija. Matyt dėl to, kad ją visur visi nešiojo. Kitaip tariant, bekojis, vežimėlyje sėdintis devyniasdešimtmetis užmestas ant lyno geriau laiko pusiausvyrą nei ji. Ji krenta. Dažnai. Tikriausiai autorė nesugalvojo nieko įdomesnio, todėl nusprendė 200 puslapių užpildyti aprašymais kaip Bela Bela Izabela krenta. Užsižiopso - krenta. Gaudo kamuolį - krenta. Negaudo kamuolio - krenta.

Antras veikėjas - vampyras Edva. Na nevadinčiau jo vampyru. Jis spindi po saulės šviesa. Jis ne vampyras. Vampyrai nespindi saulės šviesoje. Edva serga maniakine depresija, nes vieno pokalbio metu, kuris tęsiasi vos 5 minutes jo nuotaika pakinta dažniau nei spėja sutiksėti sekundinė laikrodžio rodyklė. Deja apie jo charakterį nieko negaliu pasakyti, tikriausiai todėl, kad jis tokio neturi.
Tai va Edva valgo grizlius, skambina fortepijonu, greitai bėgioja, stiprus, blizga saulės šviesoje ir skaito mintis. Kartais. Ne visų. Kažkas tokio, aš net nežinau. Jam taip pat realiai yra virš šimto metų ir jis mėgsta naktimis stebėti nepilnametę mergaitę ( I shit you not, jis taip knygoje iš tikrųjų daro ). Kitaip tariant Edva yra senas pedofilas.
Ai ir dar jis gražus. Jis gražus senas pedofilas.

Ir čia vienas dalykų, kuris mane tiesiog iki kaulų nervino. Ta kvaila grožio samprata. Pagal autorę komercinis grožis = tobulas, tyras grožis. „Jis atrodė, taip tarsi išlipo iš šampūno reklamos” ar „Jis atrodė taip, tarsi ką tik nulipo nuo podiumo. Tikras modelis.”. Tfu, blet į tokį suvokimą. Taip pat, skiriama ryškiai perdaug dėmesio jo išvaizdai. Knygoje šimtą milijoną kartų pakartotas „tarsi angelas”, „kaip iš reklamos”, „tobulas grožis” ir t.t.

Kitas užknisantis dalykas tai dialogai. Mano katė išmiauktų daug gilesnius, logiškesnius, realesnius ir geriau charakterį atskleidžiančius pokalbius. O čia ką turime?
- Aš tave myliu.
- Taip negerai.
- Aš tave myliu.
- Taip negerai.
- Aš tave myliu.
- Aš vampyras.
- O.
- Nu.
- Aš tave myliu.
- Taip negerai.
O tai turėjo būti viena svarbiausių knygos scenų.

Ir dar vienas dalykas. Man labai juokinga pasirodė scena, kai Bela Bela Izabela gulėjo lovoje kartu su Edva. Ir nusprendė jie kalbėti apie dievą ( mažąja raide nes aš esu šunsnukis ). Khem, khem pacituosiu:
“- Na iš kur atsiradai tu? Evoliucijos keliu? Sukūrė Dievas? Galbūt ir mes galėjome atsirasti taip, kaip kitos rūšys, plėšrūnai ir jų aukos. O jei netiki, kad visas šis pasaulis atsirado savaime, kuo ir man sunku patikėti, tai nieko nuostabaus, jog ta pat galia, kuri sukūrė gležną jūrų angelą ir ryklį, ruoniuką ir juodąją orką, galėjo vieną šalia kitos sutverti ir mūsų rūšis.”
Wow. Atrodo šimtas metų, bent kiek proto turėtų įkrėst. Pasirodo ne. Kaip matome senas, vegetaras vampyras Edva laikosi nuo seno religijai būdingo problemos sprendimo. Vieną sunkų dalyką paaiškinsiu kitu sunkesniu. Kitaip tariant tai tolygu matematikui, kuris norėdamas išspręsti paprastą „Tiek nuvažiavo, užtruko tiek, kokiu greičiu važiavo” uždavinį susikurtų naują, sudėtingesnį, net gi neišsprendžiamą uždavinį ir teiktų, kad taip išsprendė ankstesnįjį. Duh hur hur evoliucija juk tik teorija duh hur hur.

Iškart po diskusijos apie dievą jie pereina, žinoma, prie sekso. Pasimylėkim, rėkia mergaitė. Negaliu, sako Edva. Taip sužinom, kad jis tuo pačiu yra ir impotentas.

Atmetus visus šiuos minusus ir milijonus kitų, „Saulėlydis” nėra jau toks didelis šūdas. Ta prasme, knyga tai prasta. Originalumo nė kruopelės, personažai labai stereotipiniai ir t.t. Bet knyga yra knyga, vis tik vaizdinius galvoje kuri pats, tad nėra taip blogai. O ir suprantu kodėl mergaitės taip mėgsta šią knygą. Pavasaris atėjo, morčius prasidėjo. Na dabar jau vasara atėjo, bet tai nieko nekeičia. Taigi knyga prasta, bet, pasirodo, baltų spenių ir monotoniškos paauglių romantikos užtenka, kad paverstų paprastas mergaites IŠPROTO EINANČIOMIS MANIAKĖMIS.

Geros dienos.

Ir prieš užsipuolant - ne aš geriau už Meyer neparašyčiau, bet tai nieko nekeičia.

„Stephenie Meyer can’t write worth a darn. She’s not very good.” - King‘as sako taip kaip yra.

P.S. Taip pat, kai paspaudžiu “peržiūra” visiškai nerodo jokių tarpų. Smagu. Kaip aš nemėgstu naujovių.

P.P.S. LABAI NEMĖGSTU NAUJOVIŲ, net publikuot neišeina. :(

Patiko (0)

Rodyk draugams

Komentarai (13)

 1. Puikiai ivertinta/pakritikuota knyga. Kaip jau minejau savo bloge sis dalykas yra lyg muilinis burbulas, tuoj sprogs ir visi viska pamirs, o kol tai neivyko stebimes kaip jaunimas pakvaiso del sios sagos.

 2. (+1)
  Va tu tai galėtum dažniau rašyti :D

  Balti speneliai? ;D chem. na, žinojau, kad yra tokia išangės balinimo operacija…. bet balti speneliai? XD XD XD

 3. Dman it : < neskaito mano pliuso :/ bug’ovas tas naujas blogas.lt XD

 4. O, Rapolai, tu vis dar kietai rasai ;D

 5. som1you_nau:

  Oh yeaahhhh… Prisipažink! YOU LUV TWILIGHTZZZZ! Nebeslėpk, kad filmą žiūri kasdien, o be knygos neišeini iš namų. TWILIGHTZ FOR LIFE!

 6. Na man tikrai labai patiko tavo apžvalga PRIEŠ knygą ir filmą :D juokiaus dvi valandas.
  Šeip aš buvau fanė to twilight kai dar nebuvo tos manijos bet dabar lyg ir praėjo na žinoma dar patinka bet netiek nes visos tos maniakės užgožia geras knygos ir filmo savybes … o norėčiau tave biškį pakoreguot :D
  Tu rašei kad knygos viršelis gražus bet ne į temą tai va, brolyti, suklydai visos šitos sagos dalių viršeliai tai užslėptos mintys o šiuo atveju baltos rankos tai vampyro o raudonas obuolys tai uždraustas vaisius.
  Šeip jaučiu čia ne į temą ir keistai parašiau xD
  Anyways, keep up the good work ;) Nors nereikia tiek daug stumt kiti juk gali ir labai įsižeist. Žiūrėk kokį vėlyvą vakarą BAC į galvą iš kokios “fanės” lazdos gausi ir čia tau nekokie akių kabinimai :D:D:D

 7. nelabai malonu prisipažinti, kad perskaičiau visas dalis dviem kalbom po tokio įrašo; bet pliusas už tai, kad puikiai išreiškei tai, ko aš negalėjau į tekstą sudėt; aš vis galvojau kad nenormali esu nes man toj knygoj kažkas ne taip. Nors bendrai visai “popsinė” kūryba, bet , galvojau, nejaugi tik aš viena pastebiu kokia ta Bela keista (švelniai pasakius).

 8. Eglė.:

  pz., geras ; DD jau gal trečią kartą skaitau ir lūžtu ; DD

 9. edelveisa:

  lopas

 10. Batman !:

  Tobula !
  Negaliu atsiskaityt . Kelia nuostabius prisiminimus iš tos dienos,kai PERVERČIAU tvilaitą ;DDD

 11. Katyte:P:

  Mačiau filmą ir visas knygas perskaičiau. Ir iš dalies sutinku su tavo nuomone. Twilight knygos yra banalios, bet kaip pastebėjai pritraukiančios. Net pats perskaitei:P

 12. Gerai,kad nepasidaviau draugių įtikinėjimas ir nešvaisčiau laiko skaitydama;DDD

 13. But there exists a tiny defect which you rather quite possibly can have on ugg boot variations all by way of exclusively wet or muddy climate ailments difficulties troubles.

Rašyti komentarą