BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Abiturientams

Brangūs abiturientai, prieš skubant šiauštis, įtempiant subines ir ruošiant pirštukus raštyti dar vieną perdėm ilgą ir detalų gynybinį Delfi straipsnelį siūlau keletą relaksacinių žingsnių. Rankas patraukit nuo pelės ir klaviatūros, jie niekur nepabėgs. Giliai įkvėpkit, truputėlį palaikykit ir iškvėpkit. Pakartokit tai dar keletą kartų, pramankštinkit kaklą ir atsipalaiduokit. Viską padarėte gerai, viskas yra gerai ir viskas bus gerai. Nes GTA V pagaliau išeina ant personalinių kompiuterių ir gyvenate nuostabiausioje šalyje pasaulyje. Ir taip žinau, verkti taip lengva, o ir dėmesio gauni, bet supraskit dauguma mūsų nesam jūsų priešai. Didžiajai daliai mūsų, gan pohuj, mat antai savų problemų turim, o jei ne, tai stebėti Putkos vidurio amžiaus krizę, dalintis liveleak‘e publikuotais graudžiai primityviais JAV serijinių žudikų manifestais, ar toliau tyčiotis iš emigrantų yra n kartų linksmiau ir įdomiau, nei klausytis dar vieno privilegijuoto berniuko ir mergaitės, koks ji/jis protingas ir kaip jo niekas nevertina.

Suprantu, egzaminai – sunku, stresas, panika. Bet faktas kaip blynas, šiais laikais egzaminai yra visur ir kuo toliau tuo jie bus sunkesni, tad laikas susiimti ir pratintis, nes kitaip reiks ieškoti būdų kaip išgyventi like‘ais ir draugų patapšnojimais per nugarą.

Šnekėti galima daug ir apie viską, tad, kad mano pezėjimai būtų bent kiek aktualūs remsiuos būtent jūsų pačių šimtais milijonų tūkstančių straipsnių, kuriuos čia visi pradėjot spamint. Visų pirma, pamenu skaičiau porą skundų apie egzaminų laikymo tvarką. Reikia keltis anksti, neišsimiegojus sėsti į viešąjį transportą, kur be abejo visi negražūs ir smirdantys ir nepatenkinti, išskyrus patį moksleivį, atvykti prie mokyklos ir rodyti savo dokumentą! Kur tai matyta! Kas gi galėjo pagalvoti, kad VALSTYBINIAME EGZAMINE prašys tapatybę identifikuojančio dokumento. Tiesiog tragedija. O ir jautiesi, kaip kalinys, visiškai sužlugdytas, kai rašai, o aplink vis vaikšto prižiūrėtojai, stebi tave kaip kokį nusikaltėlį! Baisu! Ir aš pilnai su jumis, draugai, sutinku. Niekur daugiau pasaulyje ar net, esu užtikrintas, suvokiamoje visatoje tokia egzaminų laikymo aplinka neegzistuoja. Kaip pavyzdžiui, toje šalyje, kurios nevalia minėti, universitetuose (!!!) laikymo tvarka yra visiškai kitokia. Visų pirma visi studentai privalo dėvėti cap‘us su etikėtėm, Rayban akinius ir tattoo ant dilbio, bonus taškai jei tatuiruotė yra viena iš šių:

1

2

– jei ne, minus dešimt balų iš Grifų Gūžtos už swag‘o neturėjimą, nes visi gerai žinom, kad niekas nepabrėžia mūsų individualumo kaip masiniai prekiniai ženklai. Visi telefonai turi būti prijunkti prie interneto ir laikomi ant stalo, jūsų instagram‘as privalo būti atidarytas, egzamino tvarką prižiūrintysis prieis, patikrins jūsų selfių kokybę ir gebėjimus tinkamai išsirinkti filtrus. Prižiūrėtojas, savaime suprantama, bus be galo laimingas, šypsosis ir strykčios aplinkui, nes visi žinom, kad tris valandas stebėti rašančius žmones yra zajabys. Į klasę galima įeiti ir išeiti kada tik nori, nes standartizavimai neegzistuoja ir tie, kurie nėra abiturientai, be abejo, vis tiek daugiau neturi ką veikti. Žodžiu, jei esi pasipiktinęs egzamino vedimo tvarka, laikas rimtai pergalvoti savo gyvenimo sprendimus, mat tikimybė didelė, kad esi debilas.

Grįžtam prie relaksacinių pratimų, įkvepiam, iškvepiam ir t.t. Aš nesu jūsų priešas, viskas gerai, viskas yra ir bus gerai.

Toliau imam štai šį Viliaus straipsnį (nes jis šiuo metu pirmam Delfi puslapyje).

„Kai vyko masiniai nepasitenkinimai anglų, lietuvių bei matematikos egzaminais, kartais darėsi juokinga, kartais gėda.“

Pilnai suprantam. Mum irgi juokinga ir gėda. Bet nenoriu būti piktas, ar tuo labiau įžeidinėti, pirmoji pusė straipsnio ar laiško ar kaip čia juos visi vadina skamba racionaliai. Gaila, kad tik pirmoji.

„Ne daug ką savo aplinkoje suvokianti tetulė iš NEC kurio nors komercinio kanalo televizijoje vėl vapės teorijas apie tai, kad abiturientai tiesiog idėjo per mažai darbo, nes praėjusiais metais laikiusieji turėjo identiškas programas ir egzaminus laikė pagal tokią pačią vertinimo sistemą. Šių metų egzaminai yra ruošiami tikrai ne gabiausių mokinių žinioms ir sugebėjimams patikrinti. Jie ruošiami tam, kad šie susikirstų.“

Štai ir atskleidė vargšas, nuskriaustas abiturientas visus NEC užkulusius. NEC – tai Illuminati, sudaryta iš tetulių giliai tikinčių į „nieko negirdžiu, nieko nematau, nieko nežinau“ filosofiją. NEC underground chebra ketvirtadienių vakarais renkasi po baltuoju tiltu, geria single malt viskį ir doleriais užsideginėja cigarus prieš kuriant planus kaip čia įkišti trikampį į naująjį Beyonce video klipą ir užkariauti pasaulį. Tiesa pasaulis didelis ir įvairus - užkariauti bus sunku, tad bent dvyliktokams rezultatus pagadinsim! Tada visi pradeda kuprotis, godžiai vienas į kitą žiūrėti, trinti delnus ir vesti dešimties minučių evil laugh sesiją. Dvyliktoke, žinau sunku bus tai pripažinti ir suvokti, bet aš, kaip jau suprask „ suaugęs“, atskleisiu vieną didelę paslaptį, kurią į namus pristato valstybės saugumo agentai praėjus dviems metams po valstybinių egzaminų laikymo. Žinau, kad mane už tokį valstybinės informacijos viešinimą gaudys, teis ar net žudys, bet esu pasiryžęs aukotis dėl jūsų. Tad būna taip – prisistato agentai juodais kostiumais ir įbruka į rankas tokį gražų voką, su vaškiniais antspaudais ir visais kitais ypatumais. Tada tu drebantis ir išsigandęs gražiai jį atplėši, apsidairai aplink ir nedrąsiai pažvelgi į piktus dėdes, kurie tik bauginančiai stovi ir laukia. Iš voko ištrauki laišką, pasirašytą pačios prezidentės ir patvirtintą visų aukštas pozicijas užimančių dėdžių. Laiškas trumpas ir aiškus, pačiame viduryje, gražiais ranka išraižytais vingiais, tamsiu storu raštu užrašyta: „nesusireikšmink“. Tuomet agentai greitai griebia laišką iš rankų ir skubiai jį sudegina. Tad štai tokia toji valstybinė paslaptis. Niekam tu, išskyrus tavęs pačio, nerūpi. Nėra jokios valstybinio mąsto konspiracijos sukirsti studentus ar sumenkinti jų sugebėjimus, nėra jokių kabinetų su išsamiais strateginiais planais kaip paruošti egzaminus kuo labiau neatitinkančius mokyklinių programų, nėra piktų moksleivių nekenčiančių tetų, kurios kažkodėl visą savo gyvenimą patikėjo būtent moksleivių mokymui ir auklėjimui. Yra tik nekompetentingumas, kuris pasireiškia abejose pusėse. Yra tik klaidos, kurias atlieka moksleiviai ir NEC, ir švietimo ministerija ir visi visi.

Tuo tikriausiai ir reiktų baigti, mat jau ir taip maniškis rašinėlis per daug ištyso. Ir nors kozirinių pasisakymų buvo daug kaip tokie savos šiknalaižystės šedevrai „Visiškai nusivylusi Lietuva išvykau studijuoti į užsienį, kur dabar man sekasi puikiai, studijuoju tai, apie ką visada svajojau, dėstytojai manimi žavisi ir nesuvokia, kodėl Lietuva atsisako tokių gabių jaunuolių.“ ar pasipiktinimai kodėl rašant samprotavimus apie meilę remtis savo paaugliškais hormonais ir Cosmopolitan testais perpildyta „patirtimi“ nerekomenduojama – manau laikais baigti. Jei atvirai, man asmeniškai ne tiek juokinga ar gėda dėl mūsų dejuojančių abiturientų, kiek labiau liūdna. Faktas kaip blynas, kad Lietuva, kad ir kokia ji graži bebūtų, turi savų problemų, kurios jau lyg augliai prilipusios prie dabartinės sistemos. Slapta už nugaros laikau sukryžiavęs pirštus, kad permainos ateina. Pažiūriu į draugus ir draugų draugus ir sunku nebūti ambicingam. Protingas ir svarbiausiai aistringai idėjai atsidavęs jaunimas egzistuoja ir nors šiuo metu dalis jų blaškosi po pasaulį, dauguma laikosi už tos gyslelės, kuri veda juos namo. Ir visi žino puikiai, kad muš, ir stums, ir spardys, bet ką reikštų tie pasiekimai, jei nebūtų kovos? Ir štai žiūrint į abiturientų visus tuos straipsnelius, truputėlį liūdna, kad vienas slystelėjimas ir šie jau palūžę. Visi šneka ir rašo, bet niekas nesitaiko kažką daryti. Linkiu tik nustot save sieti ir vertinti skaičiukais, ar klaidomis, ar kaip tiksliai atitinki nustatytus rėmelius ir verčiau perorientuoti tą energiją, juk deganti aistra palieka didesnę žymę nei išlepusios ašaros.

Daugiau: http://nepsichologas.blogspot.co.uk/

Patiko (0)

Rodyk draugams

Rašyti komentarą